Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Kush VS Haze: co warto wiedzieć 1
Kush VS Haze: co warto wiedzieć

Kush VS Haze: co warto wiedzieć

Czy jesteś doświadczonym czy nowicjuszem powinieneś znać różnice między roślinami konopii Kush i Haze. Dowiedz się o wpływie genetyki roślin na doświadczenie marihuany i jedne z najlepszych dostępnych szczepów odmian marihuany Kush i Haze.

W długiej, stuletniej historii szczepów konopi, na pierwszy plan wysuwa się kilka nazw, ale kilka wielkich pojawia się w dymnych sesjach na całym świecie.

Wiele z najpopularniejszych obecnie wypalanych szczepów ma Kush lub Haze pod koniec ich nazw, co oznacza, że liczą na jeden szczep lub drugi jako rodzic. Przyjemność z konkretnego szczepu wykracza daleko poza jego nazwę, a każda rodzina szczepów oferuje własne satysfakcjonujące doświadczenie


RÓŻNICA POMIĘDZY HAZE I KUSH

To, że dwie wielkie nazwy szczepów wznoszą się na szczyt, nie oznacza, że są one takie same. Podczas gdy oba są znane ze swojej potencji i wyśmienitego smaku, dwa typy różnią się znacznie pod względem ich zapachu, wyglądu i tego, jak to jest być pod jej wpływem. Jednym z głównych sposobów rozróżnienia tych dwóch czynników jest to, że Haze przybiera bardziej sativa-dominujące cechy, podczas gdy Kush podąża za bardziej indicą.


Odmiany o dominacji sativa znane są z jaśniejszego żółtozielonego wyglądu, jaśniejszego zapachu i ich genialnego "haju", gdzie szczepy dominujące w Indyce zwykle przyjmują ciemniejszy, bardziej kolorowy odcień; głębsze, bogatsze aromaty, o bardziej zwartym "haju". Słowa "Haze" i "Kush" mogą być niewłaściwie użyte, aby uczynić kwiat mniejszej jakości bardziej atrakcyjnym, więc poznaj swoje źródło i doceń każdy pączek na podstawie jego własnych zalet.


HISTORIA POCHODZENIA

Oba szczepy niosą ze sobą historię bogatej tradycji uprawy marihuany i niosą mądrość wielu odmian naprzód w hybrydzie po hybrydzie, która szczyci się ich nazwą. " Haze „ powstała w Północnej Kalifornii, długi czas kwitnienia tej odmiany spowodował spadek zainteresowania w latach 80-tych. Następnie niektóre nasiona Haze dotarły do Holandii, w ręce bankiera nasion konopi Neville Schoenmakers, który skrzyżowała ją ze znaną i kochaną sativa. Nazwa " Kush " bierze swoją nazwę od gór Hinduskiego Kush, który rozciąga się przez Afganistan, Pakistan i Indie, gdzie szczep wyłonił się jako regionalna dobrze radząca sobie w tych warunkach rośłina. Jednak w latach siedemdziesiątych został wprowadzony do Stanów Zjednoczonych, gdzie szybko zyskał popularność zarówno wśród plantatorów, jak i konsumentów.


Co mówi wygląd?

Patrząc na te szczepy obok siebie, można zobaczyć różnicę w roślinie, gdy rośnie i w ich późniejszych pąkach . Indica-dominujący Kush ma szersze liście i jest z natury gruba. Kompaktowy rozmiar rośliny pomaga jej łatwo rosnąć wewnątrz i na zewnątrz. Z drugiej strony odmiana dominująca w Sativie, rośnie wysoka oraz jest bardzo cieka. Niektóre z nich mogą dorastać nawey do 8 metrów, co wyjaśnia ich popularność na świeżym powietrzu. Liście odmiany marihuany Haze są chude i długie. Pąki kwiatowe roślin Haze i Kush również różnią się znacznie. Pąki Haze są jaśniej zielone, z dużą ilością włochatych, pomarańczowych słupków pokrywających zewnętrzną część kwiatu. Odmiany Konopi Kush są jasno zabarwione, o głębokiej zieleni i bogatych purpurach.


A co z zapachem?

Testowanie dużej ilości tych szczepów pozwoli również użytkownikowi zorientować się, którą roślinę ma przed sobą. Indica-dominujące szczepy mają zwykle słodko-kwaśny zapach, podczas gdy szczepy dominujące w sativie wydają się mieć więcej świeżych rodzajów zapachów w swoich pąkach.

Szczepy Haze i Kush na ogół podążają za tą szeroką charakterystyką, ale ich własne aromaty pomagają rozróżnić te dwa. Haze ma wyjątkowo korzenny, cytrusowy zapach, który jest ziemsko-słodki. To zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Kush ma swoją charakterystyczną słodką, ostrą ziemistość, ale uderza mocno w nos bogatymi nutami, które mogą się różnić sosnami, przyprawami, pieprzem, a nawet kadzidłem.

Odbicie każdego wdechu i wydechu zapewnia palaczowi unikalne doświadczenie, jeśli chodzi o smak każdego szczepu. Oba te szczepy mają charakterystyczne smaki. Odmiany Haze smakują "jaśniej"; mówi się, że mają ziemisto-słodkie owoce cytrusowe o niemal słodko-kwaśnym smaku. Kush szczepy oferują gładkie i złożone smaki, wypełnione nutami kwiatów, winogron, cytrusów, oleju napędowego i ziemi.


„DOŚWIADCZENIE CHWILI” czyli co z hajem

Podczas korzystania z tych szczepów, ich doświadczenia różnią się znacznie: szczepy Indica opierają się na silnych odczyciach i są pomocne dla osób, które chcą złagodzić lęk, ból ciała i bezsenność. Rośliny Sativa dostarczają doświadczenia opisanego jako podnoszące na duchu i energetyczne. Ich mózgowe wzloty upuszczają użytkownika w twórczym, aktywnym nastroju, ale każde doświadczenie jest inne. Zarówno Haze, jak i Kush są znane z tego, że palacz czuje się euforycznie i "radośnie", ale czary Haze czują się bardziej energetyczne, podczas gdy Kush czujesz się bardziej śpiący. Haze są najsilniejsze wśród sativy. Ich potężne mózgowe i społeczne wzloty są połączone z jasnością ciała dzięki średniej zawartości CBD. Kushy są zazwyczaj cięższymi odmianami indica, zapewniając znaczną sedację ciała i łagodzenie bólu.


Najpopularniejsze Odmiany Marihuany HAZE:
Amnezia Haze
Super Silver Haze
Liberty Haze

Najpopularniejsze Odmiany Marihuany KUSH:
Critical Kush
OG Kush
Purple Afghan Kush
Power Kush

TanieSianie Komentarze (1)

Lesiuuu
30 września 2018

Critical Kush z Barneysa Kozak sam w sobie, kto jeszcze nie próbował polecam, nie ma opcji by Cie ta odmiana zawiodła:) Też od Barneysa jedna z mocniejszych odmian to LSD jak dobrze pamietam 25% thc !!! Bardzo równo się kolekcjonuje w klaserze. Zbieram karty z mocami różnych zawodników tam samo jak nasiona czym wieksza moc tym mocniejsza karta;)! Piona

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl