Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Marihuana, a pasożyty jelitowe

0
Marihuana, a pasożyty jelitowe

400 członków plemienia Aka , rdzennych mieszkańców dorzecza Konga w Afryce, jest jednym z ostatnich łowców-zbieraczy na świecie. Są równie palaczami marihuany, co może pomóc im w pozbyciu się ciał szkodliwych pasożytów jelitowych, wynika z badań opublikowanych w American Journal of Human Biology . Dla badaczy może to stanowić inne wytłumaczenie dla używania narkotyków przez ludzi: nieświadomy napęd, aby pozbyć się pasożytów.

W ankiecie 70 procent mężczyzn Aka powiedziało, że niedawno palili marihuanę, co naukowcy potwierdzili, sprawdzając mocz u mężczyzn pod kątem THCA, biomarkera, który wskazuje na niedawne spożycie marihuany (6 procent kobiet Aka powiedziała, że niedawno paliły, ale odsetek był tak mały, że naukowcy postanowili ograniczyć swoje badania do mężczyzn). Naukowcy sprawdzili męski stolec, aby zobaczyć, ile pasożytniczych robaków żyje w ich ciałach. Odkryli, że chociaż 95% mężczyzn miało pasożyty, ci którzy niedawno wypaliły suszu, posiadali znacznie mniej robaków. Rok po tym, jak zostali potraktowani komercyjnymi środkami przeciw-robaczymi (aby zabić robaki), palacze konopi zostali ponownie zainfekowani znacznie wolniej.

Chociaż Aka nie traktuje marihuany jako lekarstwa, autor badania, Ed Hagen z Washington State University, sugeruje, że mogą używać marihuany, by nieświadomie powstrzymywać robaki, ponieważ procent palących ją populacji jest wyższy niż średnia światowa. a marihuana okazała się zabijać toksyny na płytkach Petriego. Hagen ostrzega, że wnioski te są pośrednie - choć wyniki są statystycznie istotne, nie ma bezpośredniego dowodu, że dzbanek trzyma pasożyty w miejscu, a nie inny czynnik. Ale jeśli autorzy badania mają rację, ich praca może zacząć wątpić w dominującą teorię, że używanie narkotyków rekreacyjnych jest tylko dla przyjemności. "W ten sam sposób, w jaki mamy ochotę na sól, możemy mieć ochotę na psychoaktywne toksyny roślinne, ponieważ te rzeczy zabijają pasożyty", powiedział.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl