Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Bestsellery
AK47 Auto
AK47 Auto
20,00 zł17,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
20,00 zł17,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
20,00 zł17,00 zł
White Widow Auto
White Widow Auto
20,00 zł17,00 zł
Amnesia Haze Auto
Amnesia Haze Auto
20,00 zł17,00 zł
Speed Auto
Speed Auto
22,00 zł18,70 zł
LSD
LSD
20,00 zł17,00 zł
AK47
AK47
20,00 zł17,00 zł
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
20,00 zł17,00 zł
Devil's Kiss Auto
Devil's Kiss Auto
20,00 zł17,00 zł
White Russian Auto
White Russian Auto
20,00 zł17,00 zł
Critical Kush - BARNEY’S FARM
Critical Kush - BARNEY’S FARM
39,00 zł35,10 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
20,00 zł17,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
20,00 zł17,00 zł
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
23,00 zł20,70 zł
Mazar Extra Auto
Mazar Extra Auto
20,00 zł17,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
20,00 zł17,00 zł
Dark Jack Auto
Dark Jack Auto
20,00 zł17,00 zł
Auto Think Different - DUTCH PASSION
Auto Think Different - DUTCH PASSION
41,00 zł36,90 zł

Najlepsze Nasiona Konopi Outdoor w Zależności od Klimatu RQS

0

Jakie konopie wybierzesz do uprawy i gdzie je zasiejesz ma kluczowy wpływ na Twoje outdoorowe zbiory. Nasza lista odmian idealnych do każdego klimatu pomoże Ci uprawiać świetne konopie przez wiosnę, lato i jesień.

NAJWAŻNIEJSZY CZYNNIK UPRAWY KONOPI — GENETYKA


Geny zawierają klucz do potencjału Twoich nasion konopi - to fakt. Nieważne, jakiej cudownej odżywki użyjesz albo jak starannie zadbasz o swój ogród, ostateczny rezultat zależy od genów, Jeśli użyjesz byle jakich pestek nie spodziewaj się dużych zbiorów wysokiej jakości. Tylko poprzez staranny wybór
wysokiej jakości feminizowanych nasion hodowca może uniknąć ograniczeń wynikających ze słabych genów. Uprawianie konopi outdoor wymaga nawet bardziej rygorystycznego procesu selekcji.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość odmian konopi dostępnych na rynku została specjalnie zaadaptowana i wyhodowana z myślą o uprawach indoor. Jasne, teoretycznie każda roślina może wyrosnąć wszędzie, ale w praktyce absolutnie nie odnosi się to do wszystkich odmian konopi. Większość będzie świetnie sobie radzić w słonecznych, południowych klimatach. Jest jednak dużo wyjątkowych, wytrzymałych odmian które można uprawiać na chłodniejszych, północnych szerokościach geograficznych.

Czas ubrudzić ręce w starym, dobrym stylu uprawiania konopi w pięknych okolicznościach przyrody. Wybierz odmianę odpowiednią dla Twojego lokalnego klimatu i zrobiłeś pierwszy krok w stronę udanych zbiorów outdoorowych.

EUROPEJSKIE STREFY KLIMATYCZNE: ILE SŁOŃCA OTRZYMUJE TWÓJ OGRÓD?

Climate zones

Zadanie numer jeden to ustalenie, ile światła słonecznego dziennie będą otrzymywać Twoje konopie w czasie sezonu. Kiedy już poznasz ramy czasowe możesz zacząć zastanawiać się nad wyborem odmiany, która będzie najlepiej pasować. Śledź lokalne prognozy pogody i poczytaj trochę online. Znajdź dokładne dane dotyczące ilości godzin światła słonecznego, czasu wschodu i zachodu słońca, temperatur dziennych i nocnych, panujących wiatrów i częstości opadów atmosferycznych.

Może mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim. Jeśli tak, to masz luksus uprawiania późno kwitnących sativ outdoor od około kwietnia do października. Być może mieszkasz w Europie północnej i masz tylko krótkie 8-10 tygodnie, żeby wsadzić jakąś twardą ruderalis. Albo jesteś gdzieś po środku i potrzebujesz uniwersalnych hybryd dla letnich zbiorów.

Oto podział na różne strefy klimatyczne wraz z zalecanymi odmianami konopi, które można tam z powodzeniem uprawiać outdoor:

CHŁODNE, PÓŁNOCNE SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNE

Cold temperature colored cannabis

Hodowcy z Europy północnej, od zachodniego wybrzeża Irlandii po wschodnią Polskę, muszą stawiać na odmiany konopi, które będą w stanie przetrwać w niezbyt optymalnych warunkach.

Najwyższą jakość w uprawie outdoor w chłodniejszych klimatach mogą zapewnić odmiany zarówno fotoperiodyczne jak i kwitnące automatycznie wyhodowane z myślą o tych strefach klimatycznych. Dzięki szybkiemu wzrostowi oraz krótszemu okresowi kwitnienia plony następują znacznie wcześniej niż u innych odmian. W ten sposób jesteś w stanie prześcignąć jesienny deszcz oraz uniknąć pleśni w swoich pąkach. Jednak mimo tego, musisz wybrać odpowiedni czas na zbiory, ponieważ żadna odmiana konopi nie jest niezniszczalna.

Pamiętaj, aby przed wyborem nasion odwołać się do danych pogodowych. Jeśli okaże się, że całkowity czas zbiorów wynosi mniej niż trzy miesiące, zapewni Ci to czas na bardzo szybką uprawę odmian automatycznych późną wiosną/ wczesnym latem. Aby się jednak zabezpieczyć uprawiaj rośliny w pojemnikach, co pozwoli Ci na przeniesienie ich do środka w przypadku pogorszenia pogody.

QUICK ONE

Quick One jest jedną z pierwszych automatycznie kwitnących odmian konopi i kiedyś była jedną z najszybszych odmian jakie w ogóle można było hodować. Oczywiście nadal jest niesamowicie szybka i potrzebuje tylko 8–9 tygodni, aby gotowa była do zbiorów, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób mieszkających w miejscach, gdzie występuje krótki sezon letni. Ta kompaktowa roślina nie wyrośnie powyżej 50–60cm, ale nagrodzi Cię przyzwoitą wydajnością do 150g pąków na roślinę. Może nie jest najmocniejszą odmianą marihuany, ale poziom THC wynoszący 13% wciąż zapewnia przyjemne i relaksujące efekty. Quick One posiada świeży, ziołowy oraz cytrusowy aromat oraz przyjemnie łagodny smak.

Quick One

Quick One Royal Queen Seeds

Genetic backgroundStrong Indica x Ruderalis
Yield indoor275 - 325 g/m2
Height indoor50 - 60 cm
Flowering time5 - 6 weeks
THC strengthTHC: 13% (aprox.) / CBD: Low
Blend10% Sativa, 60% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor100 - 150 g/per plant (dried)
Height outdoor60 - 100 cm
Harvest time8 - 9 weeks after germination
EffectPhysical

EASY BUD

Jeśli potrzebujesz superszybkiej automatycznie kwitnącej odmiany, aby przechytrzyć pogodę, kolejnym doskonałym wyborem jest odmiana Easy Bud. Podobna do Royal Dwarf, jednak z kilkoma różnicami genetycznymi, które sprawiają, że zapewnia ona dobre plony oraz umiarkowany poziom THC. Dojrzałe, soczyste pąki gotowe są do zbiorów już 8–9 tygodni po wykiełkowaniu. Dzięki zawartości THC wynoszącej 12% Easy Bud sprawdzi się idealnie, jeśli zależy Ci na łagodnych efektach, które Cię nie znokautują. Utrzymując niewielką wysokość, 60–100cm, odmiana zapewnia do 80g cytrusowych zbiorów na roślinę.

Easy Bud

Easy Bud Royal Queen Seeds

Genetic backgroundWhite Indica x Ruderalis
Yield indoor275 - 325 g/m2
Height indoor50 - 60 cm
Flowering time5 - 7 weeks
THC strengthTHC: 12% (aprox.) / CBD: Low
Blend15% Sativa, 55% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor30 - 80 g/per plant (dried)
Height outdoor60 - 110 cm
Harvest time8- 9 weeks after germination
EffectPhysical

GORĄCY, SUCHY, POŁUDNIOWY KLIMAT

Small, private grow in California

Hodowcy w południowej Europie mają ogromną przewagę nad ich północnymi kolegami. Obfitość światła słonecznego daje długi sezon uprawowy od marca do października. Możliwościom nie ma końca. Tak naprawdę wszystko sprowadza się wyboru Twojego ulubionego zioła.

Początkujący hodowcy mogą nabrać doświadczenia ze świetnymi odmianami autokwitącymi przeznaczonymi do cieplejszego klimatu. Auto-hybrydy następnej generacji RQS są świetnym wyborem dla bardziej doświadczonych hodowców chcących zbierać plony dwukrotnie w jednym sezonie. Royal Haze Automatic i Northern Light Automatic natychmiast przychodzą na myśl jako zwycięzcy w ciepłym klimacie. Musisz tylko zdecydować, czy wolisz zbiory o cechach indici lub sativy.

W cieplejszym klimacie szkoda byłoby nie móc cieszyć się odmianami zależnymi od cyklu światła. Co powiesz na to, aby Twoje organiczne, uprawiane w glebie odmiany OG Kush lub Sour Diesel wyrosły na wielkie drzewa o ogromnych plonach? Jednak zachowaj ostrożność, ponieważ słońce w takim klimacie może być zbyt mocne i intensywne dla roślin. Zamiast schronienia przed deszczem możesz potrzebować schronienia przed słońcem. Uważaj na fale upałów. Oto nasze ulubione odmiany do uprawy w gorącym i suchym klimacie:

ROYAL HAZE AUTO

Nasza odmiana Royal Haze Auto wprowadza prostotę do rodziny Haze! Będąc rośliną kwitnącą automatycznie ułatwia życie hodowcom i potrzebuje tylko 10–12 tygodni, aby przejść od nasion do zbiorów. Jest także doskonałym wyborem jeśli chcesz zbierać żniwa kilka razy w ciągu jednego sezonu letniego — coś, czego nie można osiągnąć przy odmianach zależnych od cyklu światła. Przygotuj się na wspaniałe palenie o cytrusowym, ziołowym smaku oraz o podnoszących na duchu efektach.

Royal Haze Automatic

Royal Haze Automatic Royal Queen Seeds

Genetic backgroundAmnesia Haze x Skunk x Ruderalis
Yield indoor300 - 350 g/m2
Height indoor65 - 85 cm
Flowering time6 - 8 weeks
THC strengthTHC: 15% (aprox.) / CBD: Low
Blend50% Sativa, 20% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor130 - 180 g/per plant (dried)
Height outdoor120 - 150 cm
Harvest time10-12 weeks after planting
EffectCerebral and uplifting

NORTHERN LIGHT AUTO

Wyhodowana z afgańskiej genetyki w latach 70., Northern Light stała się jedną z najpopularniejszych odmian wśród entuzjastów konopi. Nasza automatycznie kwitnąca wersja tej popularnej hybrydy typu indica jest nie tylko świetną odmianą do uprawy indoor, ale także doskonale sprawdzi się outdoor. Nie mówimy, że wersja zależna od cyklu światła nie jest niesamowita, ale są hodowcy, którzy preferują 9–10 tygodniowy cykl życia odmian automatycznie kwitnących. I bądźmy szczerzy, kto lubi długo czekać na wspaniałą trawkę? Zapal Northern Light Auto, aby doświadczyć relaksujących efektów fizycznych z nutką pobudzającej stymulacji.

Northern Light Automatic

Northern Light Automatic Royal Queen Seeds

Genetic backgroundNorthern Light x Ruderalis
Yield indoor500 - 550 g/m2
Height indoor80 - 120 cm
Flowering time5 - 7 weeks
THC strengthTHC: 14% (aprox.) / CBD: Low
Blend0% Sativa, 80% Indica, 20% Ruderalis/td>
Yield outdoor170 - 220 g/per plant (dried)
Height outdoor130 - 160 cm
Harvest time9 - 10 weeks after planting
EffectCerebral and uplifting

OG KUSH

Nie trzeba wiele mówić o OG Kush, jednej z najbardziej kultowych odmian konopi wszech czasów. Ten wyjątkowy okaz, który w 75% jest odmianą indica, idealnie sprawdzi się w uprawie outdoor. W takim klimacie jedna roślina w ciągu 8 tygodni kwitnienia jest w stanie dostarczyć do 500g plonów. Kiedy wreszcie zapalisz jej pąki, posmakujesz jej pysznego cytrusowo-sosnowego oraz owocowego smaku. Niezwykle relaksujące efekty indica sprawiają, że OG Kush jest idealną odmianą do stosowania wieczorem, przy relaksowaniu się oraz oglądaniu filmów.

OG Kush

OG Kush

Genetic backgroundChemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
Yield indoor425 - 475 gr/m2
Height indoor90 - 160 cm
Flowering time7 - 9 weeks
THC strengthTHC: 19% (aprox.) / CBD: Medium
Blend25% Sativa, 75% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor180 - 220 cm
Harvest timeOctober
EffectRelaxing and full of flavour

SOUR DIESEL

Sour Diesel to kolejna legendarna odmiana konopi i każdy szanujący się hodowca powinien spróbować swoich sił w jej uprawie. Jej korzenie pochodzą ze słonecznej Kalifornii i jest ona dobrze przystosowana do suchego, słonecznego klimatu. To właśnie tu jest ona w stanie osiągnąć swój pełen potencjał. Ta 70% sativa może osiągnąć do 2m wysokości i kwitnie przez okres 10–11 tygodni. Pomimo nieznacznie przedłużonego okresu kwitnienia zapewnia imponującą wydajność do 600g na roślinę. Wśród jej najważniejszych cech znajduje się charakterystyczny zapach oraz smak podobny do paliwa, który tak bardzo poszukiwany jest przez entuzjastów konopi. Zapewnia relaksujące efekty, które Cię nie zamulą.

Sour Diesel

Sour Diesel

Genetic backgroundOriginal Diesel x (Northern light x Shiva x Hawaiian)
Yield indoor2
Height indoor90 - 160 cm
Flowering time10 - 11 weeks
THC strengthTHC: 18% (aprox.) / CBD: Low
Blend70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor150 - 200 cm
Harvest timeLate October
EffectPhysical, clear high

CIEPŁY I WILGOTNY KLIMAT PRZYBRZEŻNY

Warm climate cannabis

Słońce, morze i doskonała outdoorowa sinsemilla. Jeśli mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim masz całą masę dostępnych wyborów, ale warto sadzić odmiany odporne na pleśnienie pąków, zwłaszcza w przypadku początkujących hodowców. Niestety grube, zbite topy i wysoka wilgotność nie zawsze się ze sobą zgadzają.

W tego rodzaju klimacie szczególnie poleca się uprawę wysokiego kalibru odmian Haze. Ich mniej zbite kwiaty oraz większa tolerancja wilgoci sprawiają, że świetnie sprawdzają się one u przybrzeżnych hodowców. Oczywiście genetyka sativa doda kilka tygodni do czasu kwitnienia, nawet w przypadku odmian kwitnących automatycznie. Jednak z drugiej strony masz czas od kwietnia do października, więc tak naprawdę wcale Ci się nie spieszy. Masz mnóstwo czasu na zebranie jak najlepszych pąków!

Pozostań czujny, ponieważ odmiany sativa także mogą ulec pleśni oraz grzybom. Sprawdzaj pogodę i bądź gotowy do zbiorów w okolicy września, jeśli już wtedy pojawi się deszcz. Oto nasze ulubione odmiany Haze do uprawy w gorącym i wilgotnym klimacie.

AMNESIA HAZE

Pochodząca z oldschoolowych nasion Haze i uważana za jeden z najlepszych wariantów tej rodziny, Amnesia Haze firmy RQS jest doskonałym wyborem do uprawy w gorących oraz wilgotnych warunkach. Ta 70% sativa, która może osiągnąć wysokość do 2,1m ma dobry stosunek liści do kwiatów i niskie ryzyko pleśni. Jednak uprawa Amnesia Haze nie jest dla osób niecierpliwych. Spodziewaj się, że zajmie ona około cztery miesiące, a następnie potrzebujesz kolejnych dwóch tygodni, aby wysuszyć pąki oraz przeprowadzić curing, zanim wreszcie będziesz mógł się nią cieszyć. Z drugiej strony, uzyskanie 700g plonów na roślinę w dobrych warunkach oraz spektakularne efekty napędzane wysoką zawartością THC wynoszącą 22% sprawią, że zapomnisz o długim czasie oczekiwania. Spójrz tylko na jej imię!

  • Amnesia Haze
  • Amnesia Haze
Genetic backgroundOriginal Amnesia Haze
Yield indoor600 - 650 gr/m2
Height indoor80 - 140 cm
Flowering time10 - 11 weeks
THC strengthTHC: 22% (aprox.) / CBD: Medium
Blend70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor650 - 700 g/per plant (dried)
Height outdoor175 - 210 cm
Harvest timeLate October
EffectExtremely high, long-lasting, body relaxing

SHINING SILVER HAZE

Shining Silver Haze to kolejna potężna odmiana Haze firmy Royal Queen Seeds, którą prezentujemy z dumą . Jest oparta na jednym z pierwszych w historii klasyków Haze, legendarnej odmianie Super Silver Haze, a hodowcy RQS postanowili dodatkowo ulepszyć tę odmianę sativa, aby zadowolić najbardziej wybrednych koneserów. Dzięki luźnemu stosunkowi liści do kwiatów, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, znacznie maleje ryzyko pleśni i Shining Silver Haze doskonale nadaje się do wilgotnego środowiska. Rośliny tej odmiany mogą osiągnąć wysokość do 2,2m, gotowe są do zbioru w ciągu 9–11 tygodni, a plony osiągają nawet do 650g na roślinę. Podczas palenia wywołuje natychmiastowe efekty umysłowe, które trafiają prosto do mózgu dzięki 21% zawartości THC. Ponadto Shining Silver Haze zachwyca palaczy słodkim, cytrusowym i ziemistym smakiem.

Shining Silver Haze

Genetic backgroundHaze x (Skunk x Northern Light)
Yield indoor2
Height indoor80 - 120 cm
Flowering time9 - 11 weeks
THC strengthTHC: 21% (aprox.) / CBD: Low
Blend75% Sativa, 25% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor180 - 220 cm
Harvest timeLate October
EffectPhysical, clear high

WIĘCEJ INFORMACJI DLA HODOWCÓW OUTDOOR UPRAWIAJĄCYCH ROŚLINY W RÓŻNYCH STREFACH KLIMATYCZNYCH

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uprawy konopi outdoor w swojej strefie klimatycznej, oto kilka innych przewodników, które możesz sprawdzić.

Comiesięczny przewodnik po uprawie marihuany: Europa północna, USA i Kanada, gdzie można znaleźć wskazówki dotyczące uprawy outdoor w chłodniejszych regionach świata.

Comiesięczny przewodnik po uprawie marihuany: Europa południowa i południowe USA do uprawy idealnej marihuany w Europie południowej oraz na południu Stanów Zjednoczonych.

Przewodnik po uprawie marihuany: Ameryka Południowa i Środkowa do uprawy wysokiej jakości marihuany w Ameryce Łacińskiej.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl