Najlepsze Wiadomości ze Świata Konopi | Cannabis News | Blog Konopny

Jesteś miłośnikiem marihuany? Chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz śledzić aktualności z branży konopi?
Zapraszamy na nasz blog, na łamach którego odnajdziesz artykuły odnoszące się do wielu dziedzin życia, z którymi bezpośrednio i pośrednio związane są konopie!
Czytając naszego bloga między innymi poznasz najnowsze zastosowania medycznej marihuany, dowiesz się gdzie i kiedy odbywają się branżowe imprezy, zdobędziesz wiedzę o nowych przepisach prawa. Nie ograniczamy się tylko do wiadomości z kraju, dostarczymy Ci informację z całego świata!

Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Nasiona marihuany - Jaką odmianę wybrać? 0

Indoor czy Outdoor? Autoflowering? Indica czy Sativa? Przed pytaniami tego typu staje wiele osób i z pewnością pośród bogatej oferty naszego sklepu każdy znajdzie odmianę, która spełni jego oczekiwania, ale zanim przyjdzie dokonać Państwu (niełatwego) wyboru postaramy się nieco przybliżyć terminy, które zwłaszcza dla początkujących kolekcjonerów mogą być nieco zawiłe. Odpowiedź na pierwsze z postawionych powyżej pytań nie jest zbyt skomplikowana, a terminy można rozszyfrować z łatwością przy znajomości języka angielskiego: indoor - przeznaczenie w pomieszczeniu, outdoor - na wolnym powietrzu. Już wiecie o co chodzi? Naturalnie o lokalizację uprawy nasion, która może odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach przez okrągły rok, a także na zewnątrz, gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Kolejny termin pojawiający się pośród pytań to " Autoflowering". Oznacza oczywiście autokwitnienie lub używając innego nazewnictwa automatyczne zakwitanie. Jest to cecha nasion marihuany charakteryzująca się tym, że roślina w konkretnym momencie życia zaczyna kwitnąć. Jest to o tyle szczególne, że bez znaczenia są dogodne warunki wzrostu lub ich brak, ponieważ wspomniany atrybut autokwitnienia został wykształcony przez dzikie, rosnące pierwotnie na obszarach Europy Wschodniej konopie z gatunku Cannabis Ruredalis. Można stwierdzić tutaj, że wszystko "dzięki" bardzo surowemu, chłodnemu klimatowi, niewielkiemu nasłonecznieniu i stosunkowo krótkiemu okresowi wegetatywnemu - bez tego rośliny z gatunku Cannabis Ruredalis nie wykształciłyby cechy samoczynnego kwitnienia, która współcześnie jest bardzo ceniona przez kolekcjonerów w efekcie czego producenci nasion konopi poprzez różnego rodzaju zabiegi genetyczne nadają cechę autoflowering'u swoim najlepszym odmianom.

Obok ostatniego z zadanych pytań nie można przejść obojętnie, a każdy pasjonat konopi powinien znać tak Indicę, jak i Sativę! Indica wywodzi się z indyjskich, pakistańskich i afganistańskich rejonów Hindukuszu, a więc klimatu dość wymagającego dla roślin. Z kolei ojczyzną Sativy są zdecydowanie bardziej przyjazne, ciepłe, a wręcz tropikalne klimaty tj. Ameryka Północna oraz Azja. Rozwój tych dwóch typów konopi w skrajnie różnych od siebie warunkach znajduje odzwierciedlenie w ich cechach, zarówno wizualnych, jak również czasie okresie kwitnienia. Indica nazywana potocznie Indyjką osiąga maksymalnie 1,5 metra wysokości, jej budowa jest zwarta, a liście w odcieniu ciemnej zieleni dość szerokie. Sativa jest zaliczana do wysokich roślin konopi i jest nawet 2-3 razy wyższa niż Indica (osiąga do 4 metrów na zewnątrz), jej liście cechuje odcień jasnej zieleni, a gałęzie są osadzone na roślinie luźno, w sporych odstępach. Różnica w czasie kwitnienia opisywanych typów konopi także jest bardzo wyraźna - w wypadku Indyjek wynosi około 7-8 tygodni, gdy dla odmian Sativy okres ten to od 9 do nawet 14 tygodni.

Zarówno Indicę, jak i Sativę łączy duża zawartość THC (tetrahydrokannabinol'u), ale już jeśli chodzi o CBD (kannabidiol) to wyraźnie więcej znajduje się go w tych pierwszych.

Sklep z nasionami konopi TanieSianie.pl

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu nieco problematykę związaną z nasionami marihuany, ich pochodzeniem oraz cechami charakterystycznymi istotnymi dla dokonania wyboru. Pragniemy również w tym miejscu przypomnieć, że w Polsce zakup nasion marihuany nie jest w żaden sposób zakazany i nie wiąże się z jakąkolwiek odpowiedzialnością prawną.

Komentarze do wpisu na blogu konopnym (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl