Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Producent piwa Corona

0
Producent piwa Corona

Producent piwa Corona, Constellation Brands, ma zainwestować 4 miliardy dolarów w największego kanadyjskiego producenta marihuany, Canopy Growth. Jest to największa do tej pory inwestycja w branżę legalnej marihuany.

W zeszłym roku Constellation zainwestował 200 milionów dolarów w firmę Canopy, aby wyprodukować bezalkoholowy napój na bazie konopi indyjskich. Firma alkoholowa chce wykorzystać rosnącą popularność tej używki.

Po opublikowaniu informacji o transakcji, akcje Canopy na giełdzie w Toronto wzrosły o 30%, podczas gdy na Wall Street spadły o 6%.

Inwestycja pozwoli na rozwój Canopy Growth Obie firmy twierdziły, że inwestycja pozwoliłaby Canopy rozszerzyć zasięg działalności “w prawie 30 krajach realizujących program konopi medycznych”.

Canopy, która jest największym legalnym producentem konopi indyjskich, obecnie produkuje m.in. oleje na bazie konopi i CBD w kapsułkach.

Dzięki najnowszemu zastrzykowi gotówki od właściciela piwa Corona, firma planuje rozszerzyć swój pakiet produktów o batony z CBD, vaporizery i skręcone jointy.

Chce również opracować leki na bazie kannabinoidów, które stanowią bezpieczniejszą alternatywę dla niektórych głównych metod leczenia bólu, lęku, bezsenności i łuszczycy.

Właściciel piwa Corona otrzyma 38% udziałów w Canopy Constellation, która produkuje i sprzedaje piwo, wino i napoje spirytusowe w USA, Kanadzie, Meksyku, Nowej Zelandii i we Włoszech, zauważyła, że rządy na całym świecie zasygnalizowały już istotną zmianę w podejściu do marihuany i produktów na bazie konopi indyjskich.

“W ciągu ostatniego roku zaczęliśmy lepiej rozumieć rynek konopi indyjskich, olbrzymie szansę na rozwój, jakie oferuje, oraz wiodące możliwości Canopy w tej branży” – powiedział Rob Sands, prezes Constellation Brands.

W czerwcu kanadyjski rząd uchwalił projekt ustawy, który zalegalizuje rynek konopi w tym kraju. Ustawa ma zostać wprowadzona w październiku.

Dzięki tej ogromnej inwestycji firma Constellation stała się właścicielem 38% udziałów firmy Canopy Growth. Umowa podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i oczekuje się, że zostanie zamknięta nie wcześniej niż do końca października.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl