Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Sommelier marihuany 4
Sommelier marihuany

Sommelier marihuany

Zakazy związane z marihuaną utrudniły możliwość zdobywania wiedzy z zakresu konopi indyjskich. Biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój branży legalnej marihuany, brak odpowiedniej edukacji jest poważnym problemem. W ciągu ostatnich lat instytucje edukacyjne zaczęły koncentrować się na konopiach, dzięki czemu powstały już placówki oferujące kursy uprawy marihuany.

Ale w przeciwieństwie do wina, którego konsumenci mogą zdobywać certyfikaty definiujące ich wiedzę, nie ma jeszcze miejsc, w których mogliby kształcić się sommelierzy konopi.

Wraz z ostatnią falą legalizacji klasycznie wyszkoleni sommelierzy zaczynają borykać się z definiowaniem tego terminu. Na przykład w Instytucie Trichome pojawia się termin “Interpening®” jako określenie sommeliera konopi indyjskich. W Kanadzie, CannaReps przygotował weekendowy kurs sommelierów dla konopi. BBC nawet rzuciło słowo “sommelier”, co może być obraźliwe dla koneserów marihuany i sommelierów wina.

Branża legalnej marihuany nie może jednak kopiować terminów z innych branż, chociaż istnieje podobieństwo między konopiami i winem. Degustacja, zapach, smak i różne odmiany marihuany sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu konsumpcji konopi indyjskich.

W Kanadzie, Kanadyjskie Stowarzyszenie Zawodowych Sommelierów (CAPS) w Ontario zajmuje się tą kwestią, prowadząc kursy z zakresu edukacji konopnej. Program nauczania pozwoli sommelierom na zdobycie wiedzy z zakresu konsumpcji i oceny marihuany.

Od 17 października w Kanadzie marihuana będzie w pełni legalna. Ta zmiana wzbudziła zainteresowanie amerykańskiego producenta wina i piwa – Constellation Brands, który zainwestował już miliard dolarów w Canopy Growth. Najnowsze raporty sugerują, że rynek legalnej marihuany do celów rekreacyjnych w Kanadzie będzie wart ponad 26 miliardów dolarów rocznie.

Konsumenci marihuany są już dobrze zaznajomieni z metodami przyjmowania marihuany, a na rynku wciąż brakuje takich ludzi, jak Rade Kovacevic. Legalizacja w Kanadzie sprawi, że zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu jakości marihuany z pewnością wzrośnie.

TanieSianie Komentarze (4)

Juras114
29 października 2018

za pół roku taki sommelier bedzie w każdym sklepie w kanadzie

Mural
29 października 2018

No ku..a zawód przyszłości

Gruby
29 października 2018

Gdzie mogę zdobyć uprawienia? :D

Pjoter
29 października 2018

No i kolejne miejsca pracy bedą... ahh u nas dalej ciemnota i wciskanie ludziom że 500+ daje państwo a nikt nie mówi że z naszych podatków

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl