Najlepsze Wiadomości ze Świata Konopi | Cannabis News | Blog Konopny

Jesteś miłośnikiem marihuany? Chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz śledzić aktualności z branży konopi?
Zapraszamy na nasz blog, na łamach którego odnajdziesz artykuły odnoszące się do wielu dziedzin życia, z którymi bezpośrednio i pośrednio związane są konopie!
Czytając naszego bloga między innymi poznasz najnowsze zastosowania medycznej marihuany, dowiesz się gdzie i kiedy odbywają się branżowe imprezy, zdobędziesz wiedzę o nowych przepisach prawa. Nie ograniczamy się tylko do wiadomości z kraju, dostarczymy Ci informację z całego świata!

Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Tajlandia - Ekstrakt z kanabinoidów „działa na raka” 0

Tajlandia - Ekstrakt z kanabinoidów „działa na raka”

Naukowcy z Uniwersytetu Rangsit gotowi są przetestować potencjalne leczenie raka płuc za pomocą prób klinicznych na ludziach.

Zespół badawczy Uniwersytetu RANGSIT ujawnił, że badania wykazały, że ekstrakt z kanabinoidów może pomóc w leczeniu raka płuc. Asst Profesor Surang Leelawat, dyrektorka nowo założonego Medical Cannabis Research Institute w College of Pharmacy na Uniwersytecie Rangsit, ujawniła przełom na konferencji prasowej podczas ceremonii otwarcia instytutu wczoraj.

Surang powiedziała, że jej zespół naukowców odkrył, że tetrahydrokannabinol (THC) i kannabinol (CBN), które są ekstrahowane z konopi, mogą zatrzymać wzrost komórek raka płuc u myszy, a tym samym dają nadzieję na stanie się nowymi środkami przeciwnowotworowymi u ludzi.

Surang powiedziała, że jest to kolejny krok naprzód w znalezieniu skutecznego leczenia, które może uratować wiele istnień ludzkich, ponieważ rak płuc jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów i nie było jeszcze skutecznego sposobu leczenia tej śmiertelnej choroby.

„Nasze badania kliniczne w laboratorium i na zwierzętach z biegłością w leczeniu raka płuc trzech głównych związków kannabinoidowych - THC, CBD [kanibidiol] i CBN - wykazały, że THC i CBN mogą skutecznie powstrzymywać rozwój raka, potwierdzając potencjał stosowania marihuany w leczeniu raka płuc u ludzi - powiedziała. „Mimo że jest zbyt wcześnie, by twierdzić, że konopie indyjskie mogą leczyć raka, ten obiecujący wynik badań będzie dalej rozwijany w fazie badań klinicznych u ludzi. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdziemy skuteczne leczenie raka płuc ”.

Rektor Uniwersytetu Rangsit Arthit Ourairat pochwalił przełom jako kolejny dowód przydatności konopi do leczenia, podkreślając dążenie uniwersytetu do dalszych badań medycznych i wysiłków na rzecz rozwoju konopi poprzez utworzenie nowego instytutu.

Arthit powiedział, że uniwersytet skontaktował się już z kilkoma dużymi szpitalami, aby wspólnie pracować nad próbami na ludziach w opracowywaniu leku kanabinoidowego do leczenia raka płuc. „Ponieważ Rangsit University otworzył Medical Cannabis Research Institute, aby stać się główną instytucją opracowującą leki i nowe techniki leczenia z konopi indyjskich, skupiamy się nie tylko na opracowywaniu konwencjonalnych leków kannabinoidowych, ale także na poprawie wykorzystania marihuany medycznej w tajskiej medycynie tradycyjnej i rozwijanie innych produktów medycznych z konopi - powiedział. Ujawnił, że Uniwersytet Rangsit uzyskał już oficjalne pozwolenie na uprawę konopi i prowadzenie badań nad marihuaną medyczną.

Uczelnia zainwestowała ponad 40 mln Bt na zakup nowoczesnego sprzętu do badań medycznych dla laboratorium w nowym instytucie badawczym i zbudowała własną małą zamkniętą farmę konopi, aby zapewnić surowce do badań nad marihuaną.

„Jesteśmy pionierskim instytutem naukowym zajmującym się badaniami i rozwojem marihuany w Tajlandii. Trzy lata temu rozpoczęliśmy pierwsze badania nad właściwościami medycznymi konopi, więc mamy ogromny potencjał, aby prowadzić misję wytwarzania wydajnych i bezpiecznych produktów medycznych kannabinoidowych w Tajlandii ”, powiedział. „Wraz z otwarciem nowego instytutu badań nad marihuaną medyczną możemy wzmocnić nasze wysiłki badawcze, łącząc wiedzę wszystkich powiązanych uczelni i wydziałów na naszym uniwersytecie i możemy znacznie poprawić nasze postępy, aby znaleźć lepszą opiekę zdrowotną dla wszystkich obywateli Tajlandii z marihuany medycznej”.

Komentarze do wpisu na blogu konopnym (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl